PIT/O (PIT 0) – gdzie wpisać ulgę na leki?

załącznik pit/oOsoby korzystające z ulgi na leki często mają problem z rozliczeniem takich wydatków w załączniku PIT/O, ponieważ nie zawiera on rubryki “ulga na leki”.

Gdzie należy więc zawrzeć ulgę na leki?

Ulga na leki nie jest oddzielną ulgą, dlatego nie ma dla niej oddzielnej rubryki. Wydatki na leki można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej, odpowiednią rubryką jest więc “Wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych“.

Najszybszym i najprostszym sposobem na wypełnienie załącznika PIT/O jest rozliczenie pit przez internet do czego możecie wykorzystać nasz darmowy program.

pobierz program do rozliczenia pit

3 komentarze

  1. Mam orzeczenie o niepełnosprawności. Mogę odliczyć w ramach ulgi na leki lekarstwa na ból głowy?

  2. Jeżeli ból głowy wynika z niepełnosprawności i lekarz zalecił te lekarstwa, to tak.

  3. @Barbara, jeśli masz na myśli zwykły Ibuprom czy apap, który bierzesz jak np. boli cie głowa, to z tego co wiem nie można tego odliczyć w ramach ulgi na leki. Chyba że lekarz napisze jakies oświadczenie, że te leki są ci niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.