PIT/ZG (DOCHODY Z ZAGRANICY)

PIT/ZG – informacja o wysokości dochodów z zagranicy o zapłaconym podatku w roku podatkowym .

To załącznik, który złożyć powinny osoby rozliczające przychody uzyskane w 2012 r. od zagranicznych podmiotów albo osoby wyjeżdżające za pracą poza terytorium Polski. Obowiązek rozliczenia przychodów drukiem PIT/ZG nie dotyczy pracowników będących za granicą w delegacji, jeśli pracują na rzecz firmy zarejestrowanej w Polsce.

PIT/ZG może być załącznikiem do formularzy PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Druk dołączyć należy do każdego zeznania osobno.

Osoba osiągająca przychody z zagranicy musi pamiętać, że jeśli pracowała dla firm z kilku różnych państw, to dla każdego z nich powinna wypełnić odrębny druk PIT/ZG.

Rozliczające się wspólnie małżeństwa powinny natomiast pamiętać, iż jeśli jedno (lub oboje) z małżonków osiągnęło przychód z zagranicy, to załącznik PIT/ZG trzeba złożyć oddzielnie.

Komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  1. Paweł pisze:

    Nie wiem po co rozliczać się z podatku w naszym kraju zarabiając w innym kraju i płacąc podatek w tamtym kraju. Wychodzi na to że muszę podwójnie opłacać podatek?

ban-page

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress