program do pit 2016 - 2017

Darmowy program umożliwiający
rozliczenie PIT przez Internet

  • łatwy, szybki i bezpieczny sposób na rozliczenie podatkowe
  • możliwość rozliczenia każdego rodzaju dochodu i każdej przysługującej ulgi
  • automatyczne sprawdzenie poprawności wypełnienia formularzy PIT i wszystkich załączników
  • zgodność z obowiązującymi przepisami i wzorami formularzy Ministerstwa Finansów
  • do wyboru aktywny formularz lub PIT-Asystent dla początkujących
  • łatwy w obsłudze program, prowadzi krok po kroku

Wypełnienie deklaracji podatkowej jest naprawdę łatwe.

pobierz program pit
uruchom program pit
Wersja offline to program do zainstalowania na komputerze z systemem Windows. Możesz zainstalować program już teraz, a skorzystać z niego później.

Wersja online otwiera się w przeglądarce internetowej (bez instalacji na komputerze). Uruchom program, rozlicz swój PIT już teraz i miej to z głowy!

Przekonaj się, to takie proste!

pobierz program pit

Wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby uruchomić darmowy program PIT i prawidłowo wykonać rozliczenie podatku dochodowego.

wypełnij formularz pit

Nie zastanawiaj się, jak obliczyć podatek. Wybierz właściwy formularz i uzupełnij wszystkie dane, a uzyskasz swoje roczne rozliczenie PIT.

wyślij do urzędu

Wyślij do urzędu deklarację podatkową i odbierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru za złożoną w terminie e-deklarację.

Rozliczenie PIT

Co roku podatnicy mają obowiązek złożenia w Urzędzie Skarbowym, właściwym dla swojego miejsca zamieszkania, rocznego rozliczenia podatkowego. Dla większości podatników termin mija 2 maja 2017 r. W rozliczeniu PIT 2016, przygotowanym według ustalonego przepisami wzoru, należy wykazać wszystkie osiągnięte w ciągu roku dochody. W deklaracji należy zaznaczyć wysokość podatku dochodowego, a także informację o wpłaconych do urzędu skarbowego zaliczkach na podatek – jeśli takie wystąpiły.

Czytaj dalej

Ulgi i odliczenia

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnik ma możliwość odliczenia od dochodu składek na ubezpieczenia społeczne oraz od podatku składek na ubezpieczenie zdrowotne. Podatnik może również skorzystać z obowiązujących ulg, np. prorodzinnej (na dzieci), internetowej, rehabilitacyjnej, ulgi za darowizny. Wypełniając deklarację podatkową, warto pamiętać, aby skorzystać z każdego przysługującego odliczenia co pozwoli otrzymać zwrot podatku.

Czytaj dalej

Formularze PIT

Rozliczenia podatkowego należy dokonać na formularzu PIT właściwym ze względu na rodzaj uzyskiwanych przychodów. Podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych korzystają z formularza PIT-36 lub PIT-37, objęci podatkiem liniowym z PIT-36L, zaś uzyskujący przychody opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym PIT-28. Oprócz tych najczęściej wypełnianych formularzy istnieje szereg innych, dostępnych w Urzędach Skarbowych i darmowym programie PIT 2016 / 2017.

Czytaj dalej