Informacje o PIT-8C

Formularz PIT-8C – informacja o wypłaconym stypendium, o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych. Dowiedz się więcej o tym co należy wykazać w tej deklaracji i jak ją prawidłowo wypełnić.

formularz pit-8c

Jak rozliczyć PIT-8C – inne źródła?

Odpowiednim formularzem do rozliczenia dochodów z “innych źródeł” jest formularz PIT-36. Jeżeli więc pracowałeś na umowę o pracę, zlecenie czy dzieło, ale oprócz PITu-11 otrzymałeś od pracodawcy również PIT-8C, wypełniasz nie PIT-37, ale PIT-36. W formularzu tym “inne źródła” z PITu-8C należy przepisać do wiersza “inne źródła, niewymienione w wierszach od 1 do 7”... »

formularz pit-8c

Co się wykazuje w PIT-8C?

PIT-8C jest to informacja o wypłaconym stypendium, o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych. Powinny go wypełnić jednostki dokonujące takich wypłat, a nie osoby, które dochody z takich źródeł otrzymały. Jeżeli otrzymałeś PIT-8C powinieneś na jego podstawie wypełnić PIT-36 (dla przychodów z innych źródeł), PIT-38 (dla dochodów kapitałowych) lub PIT-37 (w prz... »