Skala pomocy

W przypadku pojedynczego podatnika 1% podatku stanowi zazwyczaj niewielką sumę, jednak jeśli zsumować pomoc wielu osób, łączna kwota prezentuje się bardziej okazale. Dobrze obrazują tą zależność oficjalne dane Ministerstwa Finansów. Przykładowo, w roku 2011 z możliwości przekazania OPP 1% swojego podatku dochodowego skorzystało dokładnie 11 165 578 osób. W sumie niewielka część ich podatków wyniosła wtedy 457 315 813 zł. Taka więc kwota zasiliła konta organizacje pozarządowe.

Działalność OPP

Organizacje pożytku publicznego mogą prowadzić aktywność na różnych obszarach, m.in.:

4 Responses

  1. Bardzo interesujące informacje, ponieważ patrząc przez pryzmat jednej osoby, która odda ten 1% podatku to bardzo niewiele, ale z sumując wiele takich osób to już daje potężną kwotę, nawet się nie spodziewałam że może to być aż tak wiele, a swój podatek przekazało tylko około 1/3 ludności Polski.

  2. „W przypadku pojedynczego podatnika 1% podatku stanowi zazwyczaj niewielką sumę, jednak jeśli zsumować pomoc wielu osób, łączna kwota prezentuje się bardziej okazale.” – święte słowa. wiem co mówię, bo mówię również w imieniu małej fundacji, dla której te pieniądze to naprawdę ogromne wsparcie. dlatego proszę, nie zapominajcie przekazać swojego procenta :)

  3. Tak naprawdę często korzystamy z usług takich organizacji nawet nie wiedząc o tym, że możemy im pomóc 1%. Dla każdej organizacji jest to bardzo wiele bo dzięki temu,u mogą funkcjonować i w dalszym ciągu pomagać potrzebującym :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *