Deklaracja PIT dla emerytów i rencistów w 2021

Deklaracja PIT dla emerytów i rencistów w 2021

Emeryci i renciści, którzy otrzymali PIT-11A mogą, ale nie muszą, złożyć samodzielnie zeznanie roczne. Jeżeli podatnik nie złoży zeznania do 30 kwietnia 2021 roku, to urząd skarbowy zaakceptuje to automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT.

Jeśli podatnik chce przekazać 1% na tą samą organizację, co w ubiegłym roku, również nie musi nic robić. Dzieje się to automatycznie. Jeśli jednak chcemy zmienić organizację pożytku publicznego, której przekazujemy 1% to należy samodzielnie złożyć deklarację podatkową w urzędzie skarbowym. Dotyczy to również sytuacji, gdy otrzymaliśmy z organu rentowego PIT-40A. Wtedy także możemy wprowadzić zmiany w zeznaniu podatkowym lub składając oświadczenie PIT-OP.

Podatnik powinien samodzielnie złożyć deklarację podatkową jeżeli kwoty wykazane w PIT-11A lub PIT-40A nie uwzględniają zarobku lub należnych ulg podatkowych. Podobnie jest w przypadku, kiedy otrzymujemy świadczenie z zagranicznych źródeł.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!