Deklaracja PIT dla emerytów i rencistów w 2021

Deklaracja PIT dla emerytów i rencistów w 2021

Emeryci i renciści, którzy otrzymali PIT-11A mogą, ale nie muszą, złożyć samodzielnie zeznanie roczne. Jeżeli podatnik nie złoży zeznania do 30 kwietnia 2021 roku, to urząd skarbowy zaakceptuje to automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT.

Jeśli podatnik chce przekazać 1,5% na tą samą organizację, co w ubiegłym roku, również nie musi nic robić. Dzieje się to automatycznie. Jeśli jednak chcemy zmienić organizację pożytku publicznego, której przekazujemy 1,5% to należy samodzielnie złożyć deklarację podatkową w urzędzie skarbowym. Dotyczy to również sytuacji, gdy otrzymaliśmy z organu rentowego PIT-40A. Wtedy także możemy wprowadzić zmiany w zeznaniu podatkowym lub składając oświadczenie PIT-OP.

Podatnik powinien samodzielnie złożyć deklarację podatkową jeżeli kwoty wykazane w PIT-11A lub PIT-40A nie uwzględniają zarobku lub należnych ulg podatkowych. Podobnie jest w przypadku, kiedy otrzymujemy świadczenie z zagranicznych źródeł.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!