Jak w 2024 przekazać 1,5% podatku na rzecz OPP?

Aby przekazać 1,5% swojego podatku, należy wypełnić odpowiednią deklarację podatkową i wskazać w niej organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać swój 1% podatku. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy biura rachunkowego.

  1. Wypełnij deklarację podatkową

Aby przekazać 1,5% swojego podatku, musisz najpierw wypełnić odpowiednią deklarację podatkową. W zależności od tego, jaki rodzaj podatku płacisz (np. podatek dochodowy od osób fizycznych lub podatek od spadków i darowizn), będziesz musiał wypełnić odpowiednią deklarację. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy biura rachunkowego.

  1. Wybierz organizację pożytku publicznego

Po wypełnieniu deklaracji podatkowej, należy wskazać organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać swój 1,5% podatku. Możesz wybrać dowolną organizację posiadającą status OPP, czyli Organizacji Pożytku Publicznego. Możesz skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, aby znaleźć organizacje posiadające status OPP.

  1. Podaj dane organizacji pożytku publicznego

Po wybraniu organizacji pożytku publicznego, należy podać jej dane w deklaracji podatkowej. W większości przypadków wystarczy podać numer KRS organizacji oraz jej nazwę.

  1. Prześlij deklarację podatkową

Po wypełnieniu i wybraniu organizacji pożytku publicznego należy przesłać deklarację podatkową do właściwego urzędu skarbowego. Możesz to zrobić osobiście lub za pomocą naszego programu.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia już od ponad 13 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!