PIT-37 – Ulga budowlana

formularz pit37Pod hasłem “ulga budowlana” często rozumiany jest zwrot VAT za materiały budowlane. Aby odzyskać zwrot VAT nie wypełniamy jednak PITu, ale druk VZM-1. Nie obowiązuje również dla tego druku termin złożenia 30 kwietnia. Składamy go w dowolnym momencie (ale nie później niż 31.12.2018 za materiały zakupione najpóźniej 31.12.2013). Zwrotu, który otrzymaliśmy nie musimy również wykazywać w deklaracji PIT jako nasz przychód.

Do deklaracji PIT-37 możemy natomiast dołączyć załącznik PIT/D, aby skorzystać z innych ulg. Załącznik ten przeznaczony jest dla osób, które chcą:

  • skorzystać z ulgi odsetkowej – ulgi na odsetki od kredytu hipotecznego,
  • odliczyć wydatki poniesione z tytułu systematycznego oszczędzania na rachunku oszczędnościowo-kredytowym,
  • odliczyć wydatki poniesione na spłatę kredytu z lat 1992-1993 uzyskanego na cele mieszkaniowe i otrzymanego z zakładu pracy.

Ulgi te zostały zlikwidowane w poprzednich latach, ale niektórzy podatnicy wciąż mogą z nich korzystać, na zasadzie praw nabytych.

Formularz PIT-37 wraz z załącznikiem PIT/D można rozliczyć i złożyć online.

pobierz program do rozliczenia pit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.