formularz pit37

PIT-37 – Ulga budowlana

formularz pit37Pod hasłem „ulga budowlana” często rozumiany jest zwrot VAT za materiały budowlane. Aby odzyskać zwrot VAT nie wypełniamy jednak PITu, ale druk VZM-1. Nie obowiązuje również dla tego druku termin złożenia 30 kwietnia. Składamy go w dowolnym momencie (ale nie później niż 31.12.2018 za materiały zakupione najpóźniej 31.12.2013). Zwrotu, który otrzymaliśmy nie musimy również wykazywać w deklaracji PIT jako nasz przychód.

Do deklaracji PIT-37 możemy natomiast dołączyć załącznik PIT/D, aby skorzystać z innych ulg. Załącznik ten przeznaczony jest dla osób, które chcą:

  • skorzystać z ulgi odsetkowej – ulgi na odsetki od kredytu hipotecznego,
  • odliczyć wydatki poniesione z tytułu systematycznego oszczędzania na rachunku oszczędnościowo-kredytowym,
  • odliczyć wydatki poniesione na spłatę kredytu z lat 1992-1993 uzyskanego na cele mieszkaniowe i otrzymanego z zakładu pracy.

Ulgi te zostały zlikwidowane w poprzednich latach, ale niektórzy podatnicy wciąż mogą z nich korzystać, na zasadzie praw nabytych.

Formularz PIT-37 wraz z załącznikiem PIT/D można rozliczyć i złożyć online.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!