formularz pit37

PIT-37 – Ulga budowlana

formularz pit37Pod hasłem „ulga budowlana” często rozumiany jest zwrot VAT za materiały budowlane. Aby odzyskać zwrot VAT nie wypełniamy jednak PITu, ale druk VZM-1. Nie obowiązuje również dla tego druku termin złożenia 30 kwietnia. Składamy go w dowolnym momencie (ale nie później niż 31.12.2018 za materiały zakupione najpóźniej 31.12.2013). Zwrotu, który otrzymaliśmy nie musimy również wykazywać w deklaracji PIT jako nasz przychód.

Do deklaracji PIT-37 możemy natomiast dołączyć załącznik PIT/D, aby skorzystać z innych ulg. Załącznik ten przeznaczony jest dla osób, które chcą:

  • skorzystać z ulgi odsetkowej – ulgi na odsetki od kredytu hipotecznego,
  • odliczyć wydatki poniesione z tytułu systematycznego oszczędzania na rachunku oszczędnościowo-kredytowym,
  • odliczyć wydatki poniesione na spłatę kredytu z lat 1992-1993 uzyskanego na cele mieszkaniowe i otrzymanego z zakładu pracy.

Ulgi te zostały zlikwidowane w poprzednich latach, ale niektórzy podatnicy wciąż mogą z nich korzystać, na zasadzie praw nabytych.

Formularz PIT-37 wraz z załącznikiem PIT/D można rozliczyć i złożyć online.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!