formularz pit37

PIT-37 – Gdzie wpisać ulgę na dziecko?

formularz pit37Ulga na dzieci należy do ulg, które odliczamy od podatku.

W PIT-37 należy więc wypełnić rubrykę 120 (Odliczenia od podatku – wykazane w części C załącznika PIT/O), w części F. Jeżeli rozliczamy się z małżonkiem, ulgę może w całości odliczyć jedna osoba lub małżonkowie mogą ją między sobą podzielić.

Dodatkowo, należy wypełnić załącznik PIT/O. Ulga na dzieci znajduje się w części C (pole 40, 41 i 42). Pamiętać też należy o wykazaniu, że dołączyliśmy załącznik w części K formularza PIT-37.

Przeczytaj też o nowych stawkach w uldze prorodzinnej oraz o załączniku PIT/UZ.

Dla ułatwienia rozliczenia PITu zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego programu.

Obejrzyj film przedstawiający jak wypełnić PIT-37 online i skorzystać z ulgi na dziecko:

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2023 (PIT za 2022)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2023 (PIT za 2022)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2022 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!