Rodzaje formularzy PIT 2024

Formularze PIT są różnego rodzaju i przeznaczone są dla różnych grup podatników. Główne rodzaje formularzy PIT to:

  • PIT-37 – formularz ten jest przeznaczony dla osób, które osiągnęły dochód w postaci wynagrodzenia za pracę lub z tytułu działalności gospodarczej.
  • PIT-36 – formularz ten jest przeznaczony dla osób, które osiągnęły dochód w postaci odsetek od lokat bankowych, dywidend, najmu lub działalności rolniczej.
  • PIT-28 – formularz ten jest przeznaczony dla osób, które osiągnęły dochód z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.
  • PIT-39 – formularz ten jest przeznaczony dla osób, które osiągnęły dochód w postaci emerytury lub renty.
  • PIT-11 – formularz ten jest przeznaczony dla osób, które otrzymały od innych podmiotów informacje o uzyskanych przychodach, które powinny być uwzględnione w rozliczeniu podatkowym.

Osoby, które osiągnęły dochód z różnych źródeł, mogą być zobowiązane do wypełnienia kilku formularzy PIT w zależności od rodzaju osiągniętego dochodu. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady specjalisty lub użyć naszego programu.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia już od ponad 13 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!