Termin złożenia PIT

Do kiedy złożyć PIT za 2020?

Początek 2021 roku dla wszystkich podatników łączy się z obowiązkiem złożenia do urzędu skarbowego deklaracji podatkowych. Termin złożenia deklaracji wynikających z osiągniętych w 2020 dochodów jest uzależniony od rodzaju składanego PITu.

Do 1 lutego wypełnić i przekazać druki do urzędu skarbowego muszą płatnicy rozliczający się na podstawie PIT-11, PIT-4AR, PIT-8C, PIT-8AR, PIT-R oraz informacji IFT.

Termin złożenia deklaracji PIT-28 upływa 1 marca 2021. Składają ją osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego. Jest to deklaracja o najkrótszym czasie rozliczenia. Należy ją bowiem złożyć między 15 lutego a 1 marca.

Najwięcej czasu na złożenie deklaracji podatkowych mają podatnicy rozliczający się drukami PIT-36 i PIT 36L (działalność gospodarcza), PIT37 (osoby zatrudnione). Dotyczy to również PIT-38 i PIT-39. Termin złożenia tych deklaracji upływa 30 kwietnia 2021 roku.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!