Ulga 4+ 2024 (PIT za 2023)

Ulga 4+ została wprowadzona w ramach Polskiego Ładu i jest przeznaczona dla rodzin wielodzietnych, które wychowują minimum czworo dzieci. Obowiązuję od 1 stycznia 2022, więc ma zastosowanie do wszystkich przychodów od 2022.

Warto zaznaczyć, że nowa ulga przysługuje każdemu podatnikowi, który wychowuje co najmniej czworo dzieci (w tym jeśli czwarte dziecko urodzi się w trakcie roku). Mogą z niej skorzystać również rodzice zastępczy oraz opiekunowie prawni, bez względu na swój stan cywilny. Za dzieci uznaję się:
małoletnich,
osoby pełnoletnie, które otrzymują zasiłek pielęgnacyjny lub rentę socjalną,
osoby pełnoletnie, które nie ukończyły 26 roku życia, a wciąż się uczą lub studiują. W tym przypadku należy sprawdzić, czy dziecko nie osiąga dochodu powyżej limitu pozwalającego na skorzystanie z ulgi.

Z ulgi 4+ mogą skorzystać pracujący rodzice, którzy osiągają przychody z tytułu:
umowy o pracę,
umowy zlecenia,
zasiłku macierzyńskiego,
działalności gospodarczej.

Ulga nie obejmuje przychodów z:
umów o dzieło,
praw autorskich, z wyjątkiem tych uzyskanych z umowy o pracę,
zasiłków z ubezpieczenia społecznego, z wykluczeniem zasiłku macierzyńskiego.

Wysokość ulgi 4+ jest zależna od sposobu rozliczania. W przypadku wspólnie rozliczających się małżeństw może wynieść nawet 231 056 zł.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia już od ponad 13 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!