Ulga dla młodych 2023 (PIT za 2022)

Ulga dla młodych, czyli tak zwany PIT zerowy, to ulga podatkowa z której może skorzystać każda osoba przed 26 rokiem życia, która w 2022 roku osiągnęła przychody z: 

  • pracy (stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego lub stosunku pracy nakładczej), 
  • umów zlecenia, 
  • tytułu odbywania praktyk regulowanych ustawą o praktykach absolwenckich lub z tytułu odbywania stażu uczniowskiego, 
  • zasiłków macierzyńskich. 

Tak jak w poprzednich latach zwolnienie z podatku dotyczy dochodów do 85 528 złotych. Warto pamiętać, że o możliwości zastosowania ulgi decyduje wiek podatnika i odnosi się ona do przychodów otrzymanych nie później niż w dniu 26 urodzin. Dochody wykraczające poza określony limit lub uzyskane po ukończeniu 26 lat należy opodatkować na ogólnych zasadach. 

Jeżeli całość dochodu za rok 2022 objęta jest ulgą to podatnik nie ma obowiązku składania zeznania rocznego. W innym przypadku, czyli kiedy dochód wyniósł ponad 85 538 złotych, istnieje obowiązek złożenia zeznania w terminie między 15 kwietnia a 2 maja 2023. 

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2023 (PIT za 2022)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2023 (PIT za 2022)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2022 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!