Zwolnienie dla emerytów 2024 (PIT za 2023)

W ramach Polskiego Ładu wprowadzono zmianę w rozliczeniu dla seniorów. Ulga, która obowiązuje do 1 stycznia 2022 roku, pozwoli niektórym pracującym emerytom i emerytkom na skorzystanie z kwoty wolnej od podatku w wysokości nawet 115 528 zł. Takie rozwiązanie ma zachęcić osoby w wieku emerytalnym do pozostania na rynku pracy. 

Z ulgi mogą skorzystać osoby w wieku emerytalnym, kobiety powyżej 60 roku życia oraz mężczyźni powyżej 65 roku życia, którzy mimo nabycia uprawnień do emerytury czasowo zrezygnowali z jej pobierania. Warunkiem skorzystania z odliczenia jest uzyskiwanie przychodów (w ramach umowy o pracę, stosunku służbowego, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy, umów zlecenie zawartych z firmą lub działalności gospodarczej) i jednoczesne podleganie ubezpieczeniom społecznym. 

Ulga nie obejmuje przychów z: umów o dzieło, praw autorskich, z wyjątkiem tych uzyskanych w ramach umowy o pracę oraz zasiłków. 

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia już od ponad 13 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!