Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona. 

Koszty poniesione za Internet możemy odliczyć jedynie przez dwa lata następujące po sobie. Oznacza to, że w rozliczeniu za rok 2023 z ulgi skorzystać będą mogły osoby, które: 

  • skorzystały z odliczenia za Internet w 2022 rok po raz pierwszy, 
  • nie korzystały wcześniej z odliczenia za Internet i chcą z niego skorzystać po raz pierwszy w 2023 roku. 

Lat korzystania z ulgi nie można rozdzielać. 

Kwota ulgi wynosi maksymalnie 760 zł. Dotyczy jednak nie tylko Internetu domowego ale także Internetu w telefonie komórkowym, sieci wireless, czy modemów przenośnych. Podatnik powinien udokumentować poniesione koszty gromadząc dokumenty potwierdzające faktycznie poniesienie wydatków. Dokumenty powinny zawierać dane identyfikujące kupującego oraz sprzedającego, rodzaj usługi (w przypadku zakupu Internetu wraz z innym usługami należy zadbać o wskazanie na fakturze kwoty należnej za Internet) oraz kwotę do zapłaty. 

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia już od ponad 13 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!