Ulga termomodernizacyjna 2024 (PIT za 2023)

Właściciele i współwłaściciele domów wolnostojących mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Pozwala ona na odliczenie kosztów poniesionych w związku z termomodernizacją budynku. Odliczyć można zarówno materiały budowlane i koszt urządzeń, np. stolarkę okienną i drzwiową, kotły gazowe i olejowe oraz usługi takie jak np. audyt energetyczny, czy montaż kotłów, pomp ciepła etc. Pełen wykaz wydatków, które podlegają odliczeniu, znaleźć można w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 roku.

Warunkiem skorzystania z ulgi jest zakończenie przedsięwzięcia w okresie trzech lat od roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Zakończenie inwestycji powinno zostać potwierdzone dokumentacją, najlepiej budowlaną, czyli np. dokumentem z odbioru technicznego. Prawo do ulgi termomodernizacyjnej można stracić. Dzieje się tak w przypadku kiedy podatnik nie zrealizuje przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w określonym terminie. W takim przypadku jest on zobowiązanych do zwrotu ulgi doliczając w zeznaniu podatkowym uprzednio odliczoną kwotę do dochodu za rok podatkowym, w którym upłynęły trzy lata. 

Z ulgi termomodernizacyjnej nie możemy skorzystać jeśli budynek jest w trakcie budowy. 

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia już od ponad 13 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!