formularze pit

Jak długo przechowywać PIT?

formularze pitDeklaracje PIT powinniśmy przechowywać przez 5 lat licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Dokumenty wykorzystane w 2018 roku należy więc przechowywać do końca 2023 roku. Dotyczy to deklaracji PIT-11 otrzymanej od pracodawcy, Urzędowego Poświadczenia Odbioru w przypadku składania zeznania rocznego przez Internet, kopii deklaracji wraz z pieczątku urzędu skarbowego, jeśli składaliśmy ją osobiście a także ewentualnych dokumentów, jakie potwierdzają prawo do ulg, z których skorzystaliśmy.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!