formularze pit

Porady PIT

formularze pitO czym pamiętać przy rozliczaniu PIT

Obowiązek podatkowy reguluje szereg przepisów, których znajomość jest wymagana, aby w terminie, we właściwym urzędzie skarbowym złożyć poprawnie wypełnioną deklarację. Wielu podatników decyduje się na samodzielne rozliczenie PIT przez Internet, rezygnując z pomocy specjalistów do spraw księgowości. Obliczenie podatku dochodowego i wypełnienie deklaracji ułatwiają darmowe programy do PIT, które krok po kroku instruują, jak poprawnie wypełnić właściwy formularz.

Mimo udogodnień, jakimi są programy do PIT, każdy podatnik powinien pamiętać o obowiązujących w danym roku przepisach. Przed przystąpieniem do rozliczania PIT zawsze należy sprawdzić aktualne informacje z zakresu prawa podatkowego.

Warto pamiętać o:

  • terminach składania deklaracji,
  • zmianach w zakresie ulg i odliczeń,
  • zmianach w formularzach i załącznikach,
  • zasadach sporządzania korekty,
  • rodzajach deklaracji.

Aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów, najlepiej sprawdzić aktualne informacje na temat przygotowywania zeznania podatkowego.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!