1% PIT

Jak przekazać 1% podatku?

Każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz dowolniej organizacji pożytku publicznego. Przekazane środki pochodzą z należnej kwoty podatku – nie tracimy więc ani złotówki, a jedynie rozdysponowujemy kwotę podatku, który i tak musimy opłacić. Jednak aby tak się stało musimy dotrzymać terminu składnia deklaracji, czyli złożyć ją do 30 kwietnia 2021 roku. Jeżeli nie złożymy rozliczenia terminowo wtedy przywilej przekazania 1% przepada.

Aby przekazać 1% podatku musimy wypełnić odpowiednie pola znajdujące się w deklaracji podatkowej PIT. Należy w nie wpisać numer KRS organizacji oraz przekazywaną kwotę stanowiącą nie więcej niż 1% należnego podatku. Jeżeli składamy więcej niż jedną deklaracje podatkową to każdorazowo możemy przekazać 1% należnego podatku. Dodatkowo, w polu „Informacje dodatkowe”, możemy wpisać konkretny cel lub dane osoby, na które przekazywany jest 1%.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!