O czym pamiętać przy rozliczeniu PIT

O czym pamiętać przy rozliczeniu PIT?

Składając roczne zeznanie podatkowe 2020 za 2021 rok powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim warto mieć w pamięci ostateczny termin składania deklaracji. W tym roku jest to 30 kwietnia 2021. Niedotrzymanie terminu może wiązać się z karą ze strony urzędu skarbowego.

Podczas wypełniania formularza PIT warto mieć w pamięci również możliwość skorzystania z ulg. Zmianą, która pojawiła się w tym roku jest możliwość odliczenia darowizny na walkę z COVID19. Jak w poprzednich latach możemy również skorzystać z ulg: internetowej, rehabilitacyjnej, abolicyjnej – za pracę za granicą, termoizolacyjnej oraz ulgi na dzieci. Jeżeli pozostajemy w związku małżeńskim przez cały rok, możemy rozliczać się wspólnie z małżonkiem.

Podczas składania deklaracji warto wskazać organizację pożytku publicznego której przekażemy 1% podatku. Żeby to zrobić wystarczy wpisać numer KRS oraz kwotę nieprzekraczająca 1% w odpowiednich rubrykach. Takie działanie nic nas nie kosztuje, a może być dużym wsparciem dla wybranej przez nas organizacji.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Mogą Cię zainteresować:

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!