O czym pamiętać przy rozliczeniu PIT

O czym pamiętać przy rozliczeniu PIT?

Składając roczne zeznanie podatkowe 2020 za 2021 rok powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim warto mieć w pamięci ostateczny termin składania deklaracji. W tym roku jest to 30 kwietnia 2021. Niedotrzymanie terminu może wiązać się z karą ze strony urzędu skarbowego.

Podczas wypełniania formularza PIT warto mieć w pamięci również możliwość skorzystania z ulg. Zmianą, która pojawiła się w tym roku jest możliwość odliczenia darowizny na walkę z COVID19. Jak w poprzednich latach możemy również skorzystać z ulg: internetowej, rehabilitacyjnej, abolicyjnej – za pracę za granicą, termoizolacyjnej oraz ulgi na dzieci. Jeżeli pozostajemy w związku małżeńskim przez cały rok, możemy rozliczać się wspólnie z małżonkiem.

Podczas składania deklaracji warto wskazać organizację pożytku publicznego której przekażemy 1% podatku. Żeby to zrobić wystarczy wpisać numer KRS oraz kwotę nieprzekraczająca 1% w odpowiednich rubrykach. Takie działanie nic nas nie kosztuje, a może być dużym wsparciem dla wybranej przez nas organizacji.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2023 (PIT za 2022)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2023 (PIT za 2022)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2022 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!