O jakich przepisach warto pamiętać w obliczeniu należnego podatku za 2013 rok? Czy przepisy uległy zmianie, czy ulgi i odliczenia nadal obowiązują?

Przed przystąpieniem do rozliczenia PIT, również w przypadku rozliczenia PITu online zawsze warto sprawdzić aktualnie obowiązujące przepisy. Z funkcjonujących ulg i odliczeń podatnicy nadal mają prawo korzystać, jednak w 2013 roku dotychczasowe zasady ulegną pewnym zmianom.

Korzystanie z ulgi rodzinnej uwarunkowane jest następującymi czynnikami:

  • wysokość zarobków (uzyskiwanych dochodów),
  • ilość posiadanych dzieci,
  • pozostawanie w związku małżeńskim bądź samotne wychowywanie dziecka.

Z ulgi internetowej można korzystać tylko w dwóch kolejnych latach. Zatem, jeśli przed 2013 rokiem ulga została uwzględniona, nie może być stosowana po raz kolejny. Natomiast osoby, które dotychczas nie korzystały z tego przepisu, nadal będą mogły dwukrotnie uwzględnić ulgę internetową, obliczając podatek.

Od 2013 roku ograniczeniu będzie podlegać ulga budowlana. Zgodnie z nowymi przepisami zwrot podatku będzie można uzyskać tylko za materiały zakupione do końca grudnia 2013 roku, przy czym można się będzie o niego ubiegać do 5 lat od daty dokonania zakupu. Ważne jest również, aby posiadać fakturę z numerem PKWiU towaru.

pobierz program do rozliczenia pit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.