rok 2013

O jakich przepisach warto pamiętać w obliczeniu należnego podatku za 2013 rok? Czy przepisy uległy zmianie, czy ulgi i odliczenia nadal obowiązują?

Przed przystąpieniem do rozliczenia PIT, również w przypadku rozliczenia PITu online zawsze warto sprawdzić aktualnie obowiązujące przepisy. Z funkcjonujących ulg i odliczeń podatnicy nadal mają prawo korzystać, jednak w 2013 roku dotychczasowe zasady ulegną pewnym zmianom.

Korzystanie z ulgi rodzinnej uwarunkowane jest następującymi czynnikami:

  • wysokość zarobków (uzyskiwanych dochodów),
  • ilość posiadanych dzieci,
  • pozostawanie w związku małżeńskim bądź samotne wychowywanie dziecka.

Z ulgi internetowej można korzystać tylko w dwóch kolejnych latach. Zatem, jeśli przed 2013 rokiem ulga została uwzględniona, nie może być stosowana po raz kolejny. Natomiast osoby, które dotychczas nie korzystały z tego przepisu, nadal będą mogły dwukrotnie uwzględnić ulgę internetową, obliczając podatek.

Od 2013 roku ograniczeniu będzie podlegać ulga budowlana. Zgodnie z nowymi przepisami zwrot podatku będzie można uzyskać tylko za materiały zakupione do końca grudnia 2013 roku, przy czym można się będzie o niego ubiegać do 5 lat od daty dokonania zakupu. Ważne jest również, aby posiadać fakturę z numerem PKWiU towaru.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!