Terminy przy rozliczeniu PIT 2023

Najważniejsze terminy przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych to:

  1. Termin składania deklaracji PIT: osoby, które otrzymały formularz PIT-37 lub PIT-38, powinny rozliczyć się z podatku i złożyć deklarację do 30 kwietnia roku następnego po roku, w którym uzyskały dochody. Osoby, które otrzymały formularz PIT-36, powinny rozliczyć się z podatku i złożyć deklarację do 31 stycznia roku następnego po roku, w którym uzyskały dochody.
  2. Termin zapłaty podatku: podatek należy zapłacić w terminie do dnia składania deklaracji PIT. W przypadku opóźnienia w zapłacie podatku należy również zapłacić odsetki za zwłokę.
  3. Termin zwrotu nadpłaconego podatku: osoby, które nadpłaciły podatek, mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconej kwoty. Zwrot należy się automatycznie, bez konieczności składania dodatkowych dokumentów. Jeżeli zwrot nie został dokonany w terminie, należy złożyć wniosek o zwrot nadpłaty.

Pamiętaj, że terminy przy rozliczeniu PIT są szczególnie ważne i należy je bezwzględnie przestrzegać, aby uniknąć konsekwencji prawnych. Jeżeli masz wątpliwości co do terminów, najlepiej skonsultować się z doradcą podatkowym lub zapytać w urzędzie skarbowym.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!