pisze

Co wpisać w tytule przelewu za PIT?

piszeZdarza się czasami, że podczas wypełniania deklaracji PIT okazuje się, że mamy niedopłatę i musimy zapłacić podatek. Najłatwiej jest to zrobić przelewem bankowym, jednak wielu podatników zastanawia się co wpisać w tytule przelewu do urzędu skarbowego.

Otóż, w tytule przelewu należy wpisać nazwę deklaracji PIT, na podstawie której dokonujemy przelewu, np. PIT-37. Dodatkowo, należy podać swój identyfikator podatkowy – w przypadku osób fizycznych jest to PESEL. Te dwie informacje wystarczą do prawidłowego zaksięgowania wpłaty podatku dochodowego.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!