Zmiany podatkowe

Jakie obowiązują zmiany podatkowe w 2013/2014?

Przygotowując roczne zeznanie podatkowe, zawsze warto zapoznać się z obowiązującymi na dany rok przepisami regulującymi zasady wypełniania deklaracji PIT. Rozliczenie PIT 2012 / 2013 wymaga uwzględniania kilku zapowiedzianych zmian.

Ulga internetowa

Zgodnie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązująca dotychczas ulga internetowa zostanie częściowo ograniczona. Internet będzie można odpisać od podatku tylko w dwóch kolejnych latach, pod warunkiem, że nie z ulgi tej podatnik nie korzystał do roku 2012.

Ulga budowlana

Od 2014 roku ulega ograniczeniu ulga budowlana, której nie będą podlegać materiały zakupione po 31 grudnia 2013 roku. O prawo do zwrotu VAT, który będzie można uzyskać w ciągu 5 lat od momentu zakupu materiałów budowlanych, będą mogły się ubiegać tylko osoby do 36 roku życia. W uldze budowlanej obowiązywać będą też nowe limity.

Ulga prorodzinna

Zmiany podatkowe w związku z ulgą prorodzinną określają limity uzależnione od ilości posiadanych dzieci. Zatem, z innego sposobu odliczania ulgi będą korzystać osoby mające jedno, dwoje bądź więcej dzieci. dotychczasowe zasady pozostają dla osób wychowujących dwoje dzieci, natomiast zmiany dotyczą osób z jednym lub dwojgiem dzieci.

pobierz program do rozliczenia pit

2 komentarze

  1. Szybko, krótko i zwięźle, to co mnie interesuje czyli jakie będą zmiany podatkowe. Takich artykułów powinno być więcej wszystko z grubsza opisane, można sobie sprawdzić czy kogoś to dotyczy jeżeli tak to można sobie głębiej poszperać a jeżeli nie to dużo czasu mamy zaoszczędzonego.

  2. ja tu nic nie rozumiem o co chodzi z tym internetem?
    cały czas odliczałam a teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.