rok 2013

Zmiany podatkowe

Jakie obowiązują zmiany podatkowe w 2013/2014?

Przygotowując roczne zeznanie podatkowe, zawsze warto zapoznać się z obowiązującymi na dany rok przepisami regulującymi zasady wypełniania deklaracji PIT. Rozliczenie PIT 2012 / 2013 wymaga uwzględniania kilku zapowiedzianych zmian.

Ulga internetowa

Zgodnie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązująca dotychczas ulga internetowa zostanie częściowo ograniczona. Internet będzie można odpisać od podatku tylko w dwóch kolejnych latach, pod warunkiem, że nie z ulgi tej podatnik nie korzystał do roku 2012.

Ulga budowlana

Od 2014 roku ulega ograniczeniu ulga budowlana, której nie będą podlegać materiały zakupione po 31 grudnia 2013 roku. O prawo do zwrotu VAT, który będzie można uzyskać w ciągu 5 lat od momentu zakupu materiałów budowlanych, będą mogły się ubiegać tylko osoby do 36 roku życia. W uldze budowlanej obowiązywać będą też nowe limity.

Ulga prorodzinna

Zmiany podatkowe w związku z ulgą prorodzinną określają limity uzależnione od ilości posiadanych dzieci. Zatem, z innego sposobu odliczania ulgi będą korzystać osoby mające jedno, dwoje bądź więcej dzieci. dotychczasowe zasady pozostają dla osób wychowujących dwoje dzieci, natomiast zmiany dotyczą osób z jednym lub dwojgiem dzieci.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!