Zmiany w rozliczeniu PIT 2020

Zmiany w rozliczeniu PIT 2020 (w 2021)

Termin złożenia deklaracji podatkowych, zwanych powszechnie PITami, upływa 30 kwietnia 2020. Nim przystąpi się do wypełniania formalności warto wiedzieć jakie nastąpiły zmiany w rozliczeniu PIT w 2021 roku. Najważniejszą jest nowa, niższa stawka podatkowa – 17%, która dotyczy I progu podatkowego. Oznacza to, że stawką 17% rozlicza się dochód do wysokości 85 528 złotych. Po jej przekroczeniu próg podatkowy zwiększa się do 32%.

Warto pamiętać, że podniesione zostały koszty uzyskania przychodu. Są one zależne od stosunku pracy w 2020 roku. Dla pracownika mieszkającego w tej samej miejscowości, w której mieści się zakład pracy, koszty te nie mogą przekroczyć 3000 złotych za rok. Dla pracowników dojeżdżających roczny limit to 3600 złotych, zaś dla tych posiadających wiele umów o pracę 4600 złotych. W przypadku posiadania kilku umów o pracę oraz dojeżdżania z innej miejscowości koszty uzyskania przychodu wynoszą 5400 złotych.

Jak co roku, tak i w rozliczeniu za 2020, odliczyć można darowizny na cele charytatywne, kościelne oraz organizacje pożytku publicznego. W związku z epidemią pojawiła się również możliwość odliczenia darowizn finansowych i rzeczowych przekazanych na walkę z COVID-19.

Pamiętajmy też o możliwości przekazania 1% podatku na cele pożytku publicznego. Można to zrobić wpisując w deklarację numer KRS wybranej organizacji.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!