Ulga dla młodych 2021

Kto może skorzystać z ulgi dla młodych?

Ulga dla młodych dotyczy osób poniżej 26 roku życia, które osiągnęły przychody ze stosunku pracy, spółdzielczego, służbowego, pracy nakładczej. Dotyczy to także uzyskania przychodu z umowy zlecenie, staży uczniowskich lub praktyk studenckich. O możliwości zastosowania ulgi decyduje wiek podatnika. Odnosi się ona do przychodów otrzymanych nie później niż w dniu 26 urodzin.

Zwolnienie z podatku dotyczy dochodów w pierwszym przedziale skali podatkowej, czyli do 85 528 złotych. Dochody wykraczające poza tę skalę należy opodatkować na ogólnych zasadach.

Jeśli jesteśmy osobami poniżej 26 roku życia, które nie przekroczyły I progu podatkowego, to jesteśmy zwolnieniu z obowiązku sporządzania rocznego rozliczenia PIT za rok 2020. Warunkiem jest osiągnięcie dochodu ze stosunku racy (umowy o pracę), umów cywilnoprawnych (umowy zlecenie) lub odbywania stażu lub praktyk. Jeżeli uzyskane dochody przekraczają limit 85 528 złotych, tak samo mamy obowiązek złożenia zeznania podatkowego do 30 kwietnia.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2024)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!