Ulga dla młodych 2021

Kto może skorzystać z ulgi dla młodych?

Ulga dla młodych dotyczy osób poniżej 26 roku życia, które osiągnęły przychody ze stosunku pracy, spółdzielczego, służbowego, pracy nakładczej. Dotyczy to także uzyskania przychodu z umowy zlecenie, staży uczniowskich lub praktyk studenckich. O możliwości zastosowania ulgi decyduje wiek podatnika. Odnosi się ona do przychodów otrzymanych nie później niż w dniu 26 urodzin.

Zwolnienie z podatku dotyczy dochodów w pierwszym przedziale skali podatkowej, czyli do 85 528 złotych. Dochody wykraczające poza tę skalę należy opodatkować na ogólnych zasadach.

Jeśli jesteśmy osobami poniżej 26 roku życia, które nie przekroczyły I progu podatkowego, to jesteśmy zwolnieniu z obowiązku sporządzania rocznego rozliczenia PIT za rok 2020. Warunkiem jest osiągnięcie dochodu ze stosunku racy (umowy o pracę), umów cywilnoprawnych (umowy zlecenie) lub odbywania stażu lub praktyk. Jeżeli uzyskane dochody przekraczają limit 85 528 złotych, tak samo mamy obowiązek złożenia zeznania podatkowego do 30 kwietnia.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!