lekarstwa

PIT – Ulga za lekarstwa

lekarstwaNie istnieje w przepisach „ulga za lekarstwa”, możemy jednak odliczyć wydatki na leki w ramach „ulgi rehabilitacyjnej„. Wymaganiem jest jednak orzeczona niepełnosprawność (I, II albo III stopień) lub otrzymywanie renty. Potrzebujemy również zaświadczenia od lekarza specjalisty o tym, że faktycznie potrzebujemy danych leków.

Wysokość ulgi za lekarstwa

W ramach ulgi możemy odliczyć w każdym miesiącu koszt zakupionych leków pomniejszony o kwotę 100 zł. Jeśli więc leki kosztują nas przykładowo, 150 zł miesięcznie, możemy odliczyć 50 zł za każdy miesiąc, co w skali roku da kwotę 600 zł.

Ulga za lekarstwa – jaki PIT?

Aby skorzystać z ulgi za lekarstwa należy wypełnić podstawową deklarację podatkową (zwykle jest to PIT-37) oraz dołączyć do niej załącznik PIT/O. Zarówno wspomniany formularz, jak i załącznik można rozliczyć przez internet.

 

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!