PIT – Ulga na nowe technologie

oprogramowanieUlga na nowe technologie dotyczy wyłącznie podatników prowadzących działalność gospodarczą na zasadach ogólnych (według skali podatkowej). W ramach tej ulgi mogą odliczyć od podstawy opodatkowania maksymalnie 50% kwoty wydatków poniesionych na zakup nowej technologii.

Ulga na nowe technologie nie obowiązuje przedsięiorców, którzy prowadzili działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Co to są nowe technologie?

Zgodnie z przepisami nowe technologie to wiedza technologiczna w postaci wartości niematerialnych i prawnych, w szczególności wyniki badań i prac rozwojowych, która umożliwia wytwarzanie nowych lub udoskonalonych wyrobów lub usług. Określone jest również, że wiedza ta nie jest stosowana na świecie przez okres dłuższy niż ostatnich 5 lat, co musi zostać potwierdzone przez niezależną jednostkę naukową.

W praktyce, jako “nową technologię” można potraktować np. licencję na najnowsze oprogramowanie.

pobierz program do rozliczenia pit

2 komentarze

  1. A nie ma ulgi na nowe technologie dla osób które nie mają działalności gospodarczej? Coś słyszałem, że kiedys takie coś było dla wszystkich, a teraz tylko 2 lata można z tego korzystać. Ja nigdy nie korzystałem z takiej ulgi na nowe technologie, mógłbym odpisać sobie koszty zakupu laptopa?

  2. Zapewne słyszałeś o uldze za wydatki na internet :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.