oprogramowanie

PIT – Ulga na nowe technologie

oprogramowanieUlga na nowe technologie dotyczy wyłącznie podatników prowadzących działalność gospodarczą na zasadach ogólnych (według skali podatkowej). W ramach tej ulgi mogą odliczyć od podstawy opodatkowania maksymalnie 50% kwoty wydatków poniesionych na zakup nowej technologii.

Ulga na nowe technologie nie obowiązuje przedsięiorców, którzy prowadzili działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Co to są nowe technologie?

Zgodnie z przepisami nowe technologie to wiedza technologiczna w postaci wartości niematerialnych i prawnych, w szczególności wyniki badań i prac rozwojowych, która umożliwia wytwarzanie nowych lub udoskonalonych wyrobów lub usług. Określone jest również, że wiedza ta nie jest stosowana na świecie przez okres dłuższy niż ostatnich 5 lat, co musi zostać potwierdzone przez niezależną jednostkę naukową.

W praktyce, jako „nową technologię” można potraktować np. licencję na najnowsze oprogramowanie.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!