PIT – Ulga odsetkowa (kredyt hipoteczny)

ulga odsetkowaUlga odsetkowa umożliwia odliczenie od dochodu odsetek od kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe (budowa lub rozbudowa budynku mieszkalnego, zakup nowego budynku, zakup lokalu w nowo wybudowanym budynku). Ulga ta została jednak zlikwidowana na początku 2007 roku i obecnie można z niej korzystać jedynie na zasadach praw nabytych. Oznacza to, że odsetki od kredytu mogą odliczać te osoby, które podpisały umowę kredytową najpóźniej 31 grudnia 2006 roku. Ulga będzie obowiązywać dla nich do końca 2027 roku.

W celu skorzystania z ulgi odsetkowej należy wypełnić załącznik PIT/D i złożyć go łącznie z podstawową deklaracją PIT. Zachęcamy aby zrobić to przez internet.

pobierz program do rozliczenia pit

1 komentarz

  1. Korzystam z ulgi od kilku lat, natomiast w 2016 z uwagi na ujemny Libor nie zapłaciłem żadnych odsetek od kredytu. Czy w takim przypadku za dany rok:
    1. w ogóle nie składam PITD? Jeśli w kolejnych latach się pojawią odsetki to wtedy składam?
    2. składam PITD ale wpisuje 0zł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.