studenci

PIT – Ulga studencka

studenciCzęsto zadawanym przez podatników pytaniem jest pytanie o „ulgę studencką”. Przepisy nie zawierają jednak żadnej ulgi dla studentów.

Istnieje co prawda ulga zwana „ulgą uczniowską” jednak jest ona przeznaczona dla firm zatrudniających uczniów i przyuczających ich do zawodu a nie dla samych uczniów.

Studenci, jeżeli pracują mogą skorzystać z ulg przewidzianych dla wszystkich podatników (np. ulgi na internet, ulgi abolicyjnej), jeśli tylko spełniają wymagania dla konkretnej ulgi. Jeżeli dochody studenta nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku (obecnie 3091 zł za rok), jego rodzice mogą skorzystać ulgi na dziecko (ulgi prorodzinnej).

Najczęściej wypełnianym formularzem przez studentów jest formularz PIT-37, który można rozliczyć online i który służy do wykazania m. in. dochodu z umowy o dzieło lub zlecenie.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!