PIT – Ulga studencka

studenciCzęsto zadawanym przez podatników pytaniem jest pytanie o “ulgę studencką”. Przepisy nie zawierają jednak żadnej ulgi dla studentów.

Istnieje co prawda ulga zwana “ulgą uczniowską” jednak jest ona przeznaczona dla firm zatrudniających uczniów i przyuczających ich do zawodu a nie dla samych uczniów.

Studenci, jeżeli pracują mogą skorzystać z ulg przewidzianych dla wszystkich podatników (np. ulgi na internet, ulgi abolicyjnej), jeśli tylko spełniają wymagania dla konkretnej ulgi. Jeżeli dochody studenta nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku (obecnie 3091 zł za rok), jego rodzice mogą skorzystać ulgi na dziecko (ulgi prorodzinnej).

Najczęściej wypełnianym formularzem przez studentów jest formularz PIT-37, który można rozliczyć online i który służy do wykazania m. in. dochodu z umowy o dzieło lub zlecenie.

pobierz program do rozliczenia pit

2 komentarze

  1. Naprawde nie ma żadnej ulgi dla rodziców, których dzieci ida własnie do szkoły? na zakup podręczników, plecaka itp.?

  2. Niestety nie ma. Kiedyś obowiązywała tzw. ulga edukacyjna, w ramach której można było odliczyć wydatki na kształcenie dzieci, ale została zlikwidowana kilka lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.