Pytanie od podatnika: Dokumenty do odliczenia kosztów dojazdu do pracy

pociąg

“Moja sytuacja przedstawia się następująco: umowa o pracę; karta biletu elektronicznego doładowana w zwykłym kiosku i zwykły paragon bez żadnych danych; dodatkowy osobny wydruk z informacją o okresie ważności biletu, cenie i dacie identycznej jak na paragonie (brak imienia i nazwiska, ale na dodatkowym wydruku widnieje numer Karty Biletu Elektronicznego); Karta biletu – kawałek plastiku z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem i Numerem Biletu identycznym jak na ww. wydruku. Czy taki zestaw wystarcza do odliczenia kosztów dojazdu, czy należy dokumentować to w inny sposób?”

Wyższe koszty uzyskania przychodu przy umowie o pracę są możliwe w takiej sytuacji. Warunkiem jest aby dało się jednoznacznie stwierdzić, że dana osoba poniosła te koszty. Jeżeli więc Karta biletu zawiera dane osobowe i zdjęcie a wydruk doładowania potwierdzony jest paragonem ( na paragonie powinna być zapisana dana usługa ) i przypisany do danej Karty koszty powinny zostać uznane przez fiskusa.

Odpowiedź na pytanie została udzielona przez doradcę podatkowego Jerzego Palucha, www.podatki-doradca.pl

Więcej informacji znajdziesz w artykule PIT – Ulga za dojazd do pracy.

pobierz program do rozliczenia pit

2 komentarze

  1. Miałam taka sytuacje i wlasnie tak zrobiłam.

  2. No i chyba tylko w sytuacji, gdy mieszkamy w innej miejscowości niż pracujemy, bo jeżeli są to koszty poniesione na dojazd w tym samym mieście, co się mieszka, to ulga się nie należy, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.