Ulga na dojazd do pracy

Czy można skorzystać z ulgi na dojazd do pracy w 2021?

Jako podatnicy mamy możliwość pomniejszenia opodatkowania naszych przychodów podatkiem PIT między innymi o koszty uzyskania przychodu. Pomniejszenie to wpływa na wysokość dochodów podlegających opodatkowaniu.

Koszty uzyskania przychodu mają za zadnie rekompensować pracownikom wydatki poniesione w związku z dojazdem do pracy. Powoduje to, że ich wysokość uzależniona jest od tego, czy podatnik mieszka i pracuje w tej samem miejscowości, czy musi dojeżdżać do pracy. Wpływ na wysokość tej kwoty ma również fakt pracy u jednego lub kilku pracodawców.

Podatnikowi pracującemu i mieszkającemu w tej samej miejscowości przysługuje pomniejszenie przychodów z pracy o 3000 złotych rocznie. Jeśli posiada kilka umów o pracę kwota ta wzrasta do 4600 złotych. Dla podatników dojeżdżających do pracy w innej miejscowości koszty uzyskania przychodu to 3600 złotych. Wyjątkiem jest posiadanie kilku umów o pracę, wtedy limit ten zwiększa się do 5400 złotych.
Warto pamiętać, że aby rozliczyć koszty uzyskania przychodu podatnik nie musi dokumentować poniesionych wydatków.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!