Ulga rehabilitacyjna

Ulga rehabilitacyjna w PIT za 2020

Ulga rehabilitacyjna 2021 w PIT 2020 przysługuje osobie niepełnosprawnej lub utrzymującej osobę niepełnosprawną. W zeznaniu rocznym podatnik może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne, związane z leczeniem lub kupnem leków. Musi jednak pamiętać o odpowiednim udokumentowaniu ich w przypadku kontroli – przydadzą się paragony, faktury, umowy lub inne dokumenty poświadczające poniesienie wydatków.

Warto pamiętać, że odliczeniom nie podlegają wydatki sfinansowanie bądź dofinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nie podlegają również dofinansowane przez zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. W przypadku częściowego dofinansowania wydatków z tych funduszy, różnica pomiędzy poniesionymi nakładami a sfinansowaną lub zwróconą kwotą podlega odliczeniu.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!