Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna

Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Pozwala ona na odliczenie nawet 53 tysięcy złotych kosztów poniesionych w związku z termomodernizacją budynku. Odliczyć można materiały budowlane i koszt urządzeń, np. stolarkę okienną i drzwiową, kotły gazowe i olejowe. Odliczeniom podlegają też usługi takie jak np. audyt energetyczny, czy montaż kotłów, pomp ciepła etc. Pełen wykaz wydatków, które podlegają odliczeniu, znaleźć można w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 roku.

Warunkiem skorzystania z ulgi jest zakończenie przedsięwzięcia w okresie 3 lat od roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Zakończenie inwestycji powinno zostać potwierdzone dokumentacją, najlepiej budowlaną, czyli np. dokumentem z odbioru technicznego. Niespełnienie tego warunku skutkuje obowiązkiem zwrotu odliczonej wcześniej kwoty poprzez doliczenie jej do dochodu w zeznaniu podatkowym.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!