Wysokość ulgi prorodzinnej 2021

Wysokość ulgi prorodzinnej na dziecko w 2021

Wypełniając deklarację PIT za rok 2020 warto pamiętać o ulgach podatkowych. Jedną z nich jest podatkowa ulga prorodzinna, popularnie zwana „ulgą na dziecko”. Jest to najczęściej występujące odliczenie podatkowe. Z rozwiązania tego skorzystać mogą rodzice sprawujący władzę rodzicielską, rodziny zastępcze oraz opiekunowie prawni, gdy dziecko mieszka z nimi. Odliczenie dotyczy nieletnich oraz dzieci do 25 roku życia, które uczą się i studiują, a ich dochód nie jest wyższy niż 3089 złotych.

Wysokość ulgi nie uległa zmianie od 2019 roku. Kwoty odliczeń wynoszą:

  • pierwsze dziecko, 92,67 złotych miesięcznie (1112,04 zł rocznie)
  • drugie dziecko, 92,67 złotych miesięcznie (1112,04 zł rocznie)
  • trzecie dziecko, 166,67 złotych miesięcznie (2000,04 zł rocznie)
  • czwarte i każde kolejne dziecko, 225 złotych miesięcznie (2700 zł rocznie)

W zeznaniu podatkowym istnieje nie tylko możliwość skorzystania z tej ulgi, ale również uzyskania zwrotu. Warunkiem jest niewykorzystanie ulgi ze względu na zbyt niskie zarobki.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!