Ulga do 26 roku życia

Zwolnienie z PIT do 26 roku życia

PIT zero oznacza zwolnienie osób do ukończenia 26 roku życia z opodatkowania dochodów. Zasady korzystania z ulgi dotyczą umów o pracę, umów zlecenie, przychodów z pracy nakładczej, stosunku pracy lub stosunku służbowego oraz staży uczniowskich i praktyk absolwenckich. O możliwości zastosowania ulgi decyduje wiek podatnika. Ulga dotyczy tylko przychodów otrzymanych nie później niż w dniu 26 urodzin.

Aby zostać zwolnionym z podatku dochodowego płatnik nie może osiągnąć w roku podatkowym dochodów wyższych niż 85 528 złotych. PIT zero dotyczy wszystkich przychodów uzyskany z umów wymienionych powyżej. Inne przychody, oraz przychody powyżej I progu podatkowego, podlegać będą opodatkowaniu na obowiązujących zasadach.

Program „Bez PIT dla młodych” zwalnia z obowiązku sporządzenia rocznego rozliczenia PIT.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!