Ulga do 26 roku życia

Zwolnienie z PIT do 26 roku życia

PIT zero oznacza zwolnienie osób do ukończenia 26 roku życia z opodatkowania dochodów. Zasady korzystania z ulgi dotyczą umów o pracę, umów zlecenie, przychodów z pracy nakładczej, stosunku pracy lub stosunku służbowego oraz staży uczniowskich i praktyk absolwenckich. O możliwości zastosowania ulgi decyduje wiek podatnika. Ulga dotyczy tylko przychodów otrzymanych nie później niż w dniu 26 urodzin.

Aby zostać zwolnionym z podatku dochodowego płatnik nie może osiągnąć w roku podatkowym dochodów wyższych niż 85 528 złotych. PIT zero dotyczy wszystkich przychodów uzyskany z umów wymienionych powyżej. Inne przychody, oraz przychody powyżej I progu podatkowego, podlegać będą opodatkowaniu na obowiązujących zasadach.

Program „Bez PIT dla młodych” zwalnia z obowiązku sporządzenia rocznego rozliczenia PIT.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!