Kto musi zapłacić podatek dochodowy?

Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) jest obowiązkowy dla wszystkich osób fizycznych, które osiągnęły przychód w danym roku podatkowym. Przychód może pochodzić z różnych źródeł, takich jak wynagrodzenie za pracę, dochody z działalności gospodarczej, renty czy emerytury, diety, odsetki od lokat bankowych, dywidendy czy też niektóre inne źródła. W przypadku większości osób obowiązek zapłaty podatku dochodowego wynika z faktu osiągnięcia przychodu, niezależnie od tego, czy osoba ta jest zatrudniona na umowę o pracę, prowadzi działalność gospodarczą czy też jest emerytem lub rencistą.

Niektóre osoby są zwolnione z obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w całości lub w części. Do takich zwolnień mogą zastosować się m.in. niepełnosprawne osoby, które spełniają określone warunki, kombatanci oraz osoby, które ukończyły 75. rok życia. Zwolnienia te mogą dotyczyć całości lub części dochodu uzyskanego w danym roku podatkowym. W celu skorzystania z takiego zwolnienia należy spełnić odpowiednie warunki i wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Zwolnienia te mogą się różnić w zależności od roku podatkowego, dlatego warto skorzystać z naszego aktualnego programu do PIT.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!