Formularze PIT

formularze pitDeklaracja PIT – jaki formularz wybrać?

Zgodnie z obowiązkiem podatkowym, każdy podatnik jest zobligowanym, by co roku składać we właściwym ze względu na miejsce zamieszczania urzędzie skarbowym, rozliczenie PIT. Deklaracja PIT dla organów podatkowych jest informacją o uzyskanych w roku rozliczeniowym dochodach podlegających opodatkowaniu.

Roczne rozliczenie wykonane prawidłowo to przede wszystkim wybór właściwego formularza PIT. Rodzaj formularza zależy od:

  • sposobu rozliczania podatków,
  • źródła osiąganych przychodów.

Zasadniczo składane rozliczenie podatkowe dokonywane jest na jednym formularzu PIT, przy czym najczęściej wykorzystywane to PIT-37 (przeznaczony do osób zatrudnionych na umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną) oraz PIT-36 (przeznaczony dla osób prowadzących działalność gospodarczą). Jednak zdarza się, że ze względu na zróżnicowane źródła dochodów koniecznym może się stać złożenie więcej deklaracji podatkowych i dodatkowych do nich załączników.

Formularze PIT i załączniki:

W 2015 dojdzie jeszcze jeden załącznik:

  • PIT/UZ (ulga na dzieci powyżej wysokości podatku)
pobierz program do rozliczenia pit

2 komentarze

  1. Rozliczenie PIT-37 jest chyba najłatwiejsze i nie niesie wiekszych problemów w wypełnianiu..jesli ktos ma problemy polecam program do tego

  2. zazwyczaj dla typowego Kowalskiego jest PIT-37. Jego uzupełnienie jest bajecznie proste jeśli jeszcze do tego mamy program, który pokazuje nam gdzie co mamy wpisać :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.