formularze pit

Formularze PIT

formularze pitDeklaracja PIT – jaki formularz wybrać?

Zgodnie z obowiązkiem podatkowym, każdy podatnik jest zobligowanym, by co roku składać we właściwym ze względu na miejsce zamieszczania urzędzie skarbowym, rozliczenie PIT. Deklaracja PIT dla organów podatkowych jest informacją o uzyskanych w roku rozliczeniowym dochodach podlegających opodatkowaniu.

Roczne rozliczenie wykonane prawidłowo to przede wszystkim wybór właściwego formularza PIT. Rodzaj formularza zależy od:

  • sposobu rozliczania podatków,
  • źródła osiąganych przychodów.

Zasadniczo składane rozliczenie podatkowe dokonywane jest na jednym formularzu PIT, przy czym najczęściej wykorzystywane to PIT-37 (przeznaczony do osób zatrudnionych na umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną) oraz PIT-36 (przeznaczony dla osób prowadzących działalność gospodarczą). Jednak zdarza się, że ze względu na zróżnicowane źródła dochodów koniecznym może się stać złożenie więcej deklaracji podatkowych i dodatkowych do nich załączników.

Formularze PIT i załączniki:

W 2015 dojdzie jeszcze jeden załącznik:

  • PIT/UZ (ulga na dzieci powyżej wysokości podatku)

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!