PIT-0

Co to jest PIT-0 i dlaczego warto go złożyć?

Podatnicy, którzy chcą skorzystać z ulg podatkowych muszą, oprócz deklaracji podatkowej PIT-36, PIT-37 lub PIT-28, złożyć PIT-0, czyli druk informujący o wykorzystanych ulgach i przysługujących odliczeniach. Jeśli płatnik nie korzysta z żadnych odliczeń, nie musi dołączać tego druku do swojego zeznania podatkowego.

PIT-0 służy do wykazania takich ulg jak: ulga na dziecko, ulga na Internet, ulga rehabilitacyjna, ulga wynikająca z wydatków na nowe technologie, ulgi z tytułu przekazanych darowizn dla organizacji pożytku publicznego i kultu religijnego oraz innych odliczeń od podatku poza ulgami budowlanym, które obejmuje PIT-D.

Należy pamiętać, że załącznik PIT-0 należy składać łącznie z drukiem PIT. Nie jest on samodzielną deklaracją. W przypadku wspólnego rozliczenia z małżonkiem należy złożyć wspólny PIT-0.

Niezłożenie załącznika PIT-0 uniemożliwia skorzystanie z oferowanych ulg podatkowych. Korzystając z PIT-0 należy pamiętać o udokumentowaniu wszystkich przysługujących ulg. Dokumentów tych nie załącza się do zeznania podatkowego, należy je jednak przechowywać aż do momentu przedawnienia zobowiązania podatkowego. W przypadku zobowiązań za rok 2020 dokumenty należy przechowywać do końca 2026 roku.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!