formularz pit-2

Co daje PIT-2?

formularz pit-2PIT-2 daje wyższe comiesięczne wynagrodzenie :)

Formularz ten jest oświadczeniem, że nie otrzymujemy emerytury ani renty, nie uzyskujemy dochodów z działalności rolnej ani pozarolniczej działalności gospodarczej, nie zarabiamy na najmie ani dzierżawie ani nie otrzymujemy świadczeń z Funduszu Pracy ani Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Jeżeli spełniamy te kryteria nasz pracodawca ma możliwość składania co miesiąc zaliczek na podatek dochodowy pomniejszonych o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. Ale aby składał pomniejszone zaliczki, pracownik musi złożyć mu oświadczenie w formie PITu-2, przed pierwszą wypłatą w danym roku.

Kwota zmniejszająca podatek wynosi obecnie 556,02 zł, więc dzięki złożeniu PITu-2 wynagrodzenie netto będzie wyższe o 46,33 zł w każdym miesiącu. Niższe zaliczki na podatek dochodowy oznaczają jednak oczywiście odpowiednio wyższy podatek przy rozliczeniu rocznym.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!