formularz pit-2

Co daje PIT-2?

formularz pit-2PIT-2 daje wyższe comiesięczne wynagrodzenie :)

Formularz ten jest oświadczeniem, że nie otrzymujemy emerytury ani renty, nie uzyskujemy dochodów z działalności rolnej ani pozarolniczej działalności gospodarczej, nie zarabiamy na najmie ani dzierżawie ani nie otrzymujemy świadczeń z Funduszu Pracy ani Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Jeżeli spełniamy te kryteria nasz pracodawca ma możliwość składania co miesiąc zaliczek na podatek dochodowy pomniejszonych o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. Ale aby składał pomniejszone zaliczki, pracownik musi złożyć mu oświadczenie w formie PITu-2, przed pierwszą wypłatą w danym roku.

Kwota zmniejszająca podatek wynosi obecnie 556,02 zł, więc dzięki złożeniu PITu-2 wynagrodzenie netto będzie wyższe o 46,33 zł w każdym miesiącu. Niższe zaliczki na podatek dochodowy oznaczają jednak oczywiście odpowiednio wyższy podatek przy rozliczeniu rocznym.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!