Jaki kurs euro do rozliczenia PIT?

kurs euroOsoby, które pracowały zagranicą powinny do podstawowego formularza PIT dołączyć załącznik PIT/ZG. Więcej o tym jak rozliczyć dochody z zagranicy przeczytasz w artykule Co wpisać w PIT/ZG.

Jaki kurs wziąć pod uwagę w PIT/ZG?

Dochody z zagranicy należy wpisać w PIT po przeliczeniu na złote. Należy wziąć pod uwagę średni kurs euro (albo innej obcej waluty) ogłaszany przez Narodowy Bank Polski, jaki był aktualny ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wypłaty.

Przykładowo, jeśli pracowałeś za granicą trzy miesiące, od lipca do września 2014 roku i za każdy miesiąc pracy otrzymywałeś wynagrodzenie 10-tego dnia następnego miesiąca, powinieneś wynagrodzenie z każdego miesiąca przeliczyć zgodnie z kursem, jaki był aktualny 9-tego dnia miesiąca (chyba, że był to weekend, wtedy należy wziąć pod uwagę piątek). Wynagrodzenie za lipiec należy zatem przeliczyć zgodnie z kursem z 9-tego sierpnia, za sierpień z 9-tego września, a za wrzesień z 9-tego października.

pobierz program do rozliczenia pit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.