kurs euro

Jaki kurs euro do rozliczenia PIT?

kurs euroOsoby, które pracowały zagranicą powinny do podstawowego formularza PIT dołączyć załącznik PIT/ZG. Więcej o tym jak rozliczyć dochody z zagranicy przeczytasz w artykule Co wpisać w PIT/ZG.

Jaki kurs wziąć pod uwagę w PIT/ZG?

Dochody z zagranicy należy wpisać w PIT po przeliczeniu na złote. Należy wziąć pod uwagę średni kurs euro (albo innej obcej waluty) ogłaszany przez Narodowy Bank Polski, jaki był aktualny ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wypłaty.

Przykładowo, jeśli pracowałeś za granicą trzy miesiące, od lipca do września 2014 roku i za każdy miesiąc pracy otrzymywałeś wynagrodzenie 10-tego dnia następnego miesiąca, powinieneś wynagrodzenie z każdego miesiąca przeliczyć zgodnie z kursem, jaki był aktualny 9-tego dnia miesiąca (chyba, że był to weekend, wtedy należy wziąć pod uwagę piątek). Wynagrodzenie za lipiec należy zatem przeliczyć zgodnie z kursem z 9-tego sierpnia, za sierpień z 9-tego września, a za wrzesień z 9-tego października.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!