Jaki PIT to PIT zerowy?

formularz pit37Określeniem “PIT zerowy” nazywa się formularz PIT, w którym podatnik, ze względu na brak dochodów, wpisał wszędzie zera. Generalnie, jeżeli nie uzyskaliśmy żadnych dochodów nie mamy obowiązku składania deklaracji PIT (jedynie osoby prowadzące firmę muszą złożyć zeznanie roczne, nawet jeśli nie uzyskały żadnych dochodów). Jeżeli jednak będziemy chcieli uzyskać od urzędu skarbowego zaświadczenie o dochodach (o braku dochodów) w takim przypadku powinniśmy złożyć PIT-37 wpisując w rubrykach o dochodach kwoty 0 zł. Tak złożony PIT nazywa się potocznie “pitem zerowym”.

Zaświadczenie o dochodach jest konieczne m.in. przy staraniu się o zasiłek rodzinny z ZUS.

Nie należy mylić “pitu zerowego” z załącznikiem PIT/O (“O” jak “Odliczenia”), który składamy aby uzyskać ulgi od podatku lub od dochodu.

Jeśli chcesz skorzystać z odliczenia ulg podatkowych najszybciej zrobisz to rozliczając PIT online.

 

pobierz program do rozliczenia pit

3 komentarze

  1. a to ulg nie rozlicza sie w pit zero?

  2. A od czego chcesz mieć ulgę?

  3. Podpowiedzcie proszę, bo muszę wypełnić tzw. “pit zerowy), gdyż brat w ubiegłym roku nie miał żadnego dochodu (brak jakiegokolwiek pitu 11, umowy zlecenia, renty itd), ale pod koniec 2017 roku wyjechał do pracy za granicę (praca na umowę). Potrzebuje złożyć teraz taki zerowy pit bo pozniej musi wziąć z US zaświadczenie o braku dochodu w Polsce, aby móc rozliczyć zarobki z zagranicy
    Rozliczając pit przez program online muszę zaznaczyć choć jedną pozycję “źródła przychodów podatnika” czyli “wynagrodzenie ze stosunku pracy, albo umowy zlecenia, albo emerytur i rent,itd…”hoć jedna opcja nie będzie zaznaczona. Czy zaznaczyć pierwsza opcję dot.umowy o pracę i będzie git?
    HELP!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.