formularz pit-28

Jaki załącznik dodać do PIT-28?

formularz pit-28PIT-28 dotyczy przychodów rozliczanych na zasadach ryczałtu. Osoby, które wybrały taką formę rozliczenia podatku muszą dodatkowo wypełnić załącznik PIT-28/A lub PIT-28/B. Mogą też skorzystać z niektórych ulg na załączniku PIT/O lub PIT/D.

Załącznik PIT-28/A

Informacja o przychodach podatnika z działalności prowadzonej na własne nazwisko oraz z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze

Załącznik ten powinny dodać zarówno osoby prowadzące działalność gospodarczą, jak i osoby które prywatnie np. wynajmowały mieszkanie.

Załącznik PIT-28/B

Informacja o przychodach podatnika z działalności prowadzonej w formie spółki (spółek) osób fizycznych

Przeznaczony jest dla osób rozliczających przychody ze spółki cywilnej lub spółki jawnej.

Załącznik PIT/O

Na załączniku PIT/O ryczałtowcy mogą wykazać odliczenia od dochodu, czyli między innymi ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną, darowizny. Nie mogą natomiast skorzystać z ulgi na dzieci, która jest ulgą od podatku.

Załącznik PIT/D

Załącznik PIT/D służy do wykazania wydatków na cele mieszkaniowe. Obecnie nie istnieją żadne ulgi z tego tytułu, mogą jednak wciąż korzystać z nich osoby, które nabyły do nich prawa przed ich likwidacją.

Formularz PIT-28, wraz z załącznikiem PIT-28A, PIT-28B, PIT/O lub PIT/D można rozliczyć przez internet.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!