formularz pit37

PIT-37 – Gdzie ulga za internet?

formularz pit37Ulga za internet należy do ulg, które odliczamy od dochodu.

W formularzu PIT-37 należy więc wykazać ją w części D – Odliczenia od dochodu. Odpowiednia rubryka to pozycja 105 i ewentualnie 106, jeśli rozliczamy się z małżonkiem.

Dodatkowo, należy wypełnić załącznik PIT/O i wykazać ulgę za internet w części B tego załącznika, w wierszu „Wydatki z tytułu użytkowania sieci Internet”. Jeżeli podatnik korzystał już wcześniej z ulgi za internet powinien to zaznaczyć w odpowiednim kwadracie.

Na koniec wypełniamy część K formularza PIT-37, gdzie wpisujemy 1 przy polu PIT/O.

Można również skorzystać z możliwości rozliczenia PITu online. Nasz bezpłatny program posiada funkcję kreatora, która pozwoli uniknąć konieczności wypełniania niektórych pól. Wystarczy, że zaznaczysz skorzystanie z ulgi za internet i wpiszesz kwotę odliczenia, a resztę wypełni program.

Przeczytaj też o nowych zasadach ulgi za internet.

 

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!