formularz pit37

PIT-37 – Gdzie ulga za internet?

formularz pit37Ulga za internet należy do ulg, które odliczamy od dochodu.

W formularzu PIT-37 należy więc wykazać ją w części D – Odliczenia od dochodu. Odpowiednia rubryka to pozycja 105 i ewentualnie 106, jeśli rozliczamy się z małżonkiem.

Dodatkowo, należy wypełnić załącznik PIT/O i wykazać ulgę za internet w części B tego załącznika, w wierszu „Wydatki z tytułu użytkowania sieci Internet”. Jeżeli podatnik korzystał już wcześniej z ulgi za internet powinien to zaznaczyć w odpowiednim kwadracie.

Na koniec wypełniamy część K formularza PIT-37, gdzie wpisujemy 1 przy polu PIT/O.

Można również skorzystać z możliwości rozliczenia PITu online. Nasz bezpłatny program posiada funkcję kreatora, która pozwoli uniknąć konieczności wypełniania niektórych pól. Wystarczy, że zaznaczysz skorzystanie z ulgi za internet i wpiszesz kwotę odliczenia, a resztę wypełni program.

Przeczytaj też o nowych zasadach ulgi za internet.

 

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!