formularz pit/b

PIT-B (PRZEDSIĘBIORCY)

formularz pit/bPIT-B – informacja o wysokości dochodu lub straty z pozarolniczej działalności gospodarczej.

To załącznik, z którego korzystają jedynie przedsiębiorcy: – rozliczający się na zasadach ogólnych; – rozliczający się za pomocą podatku liniowego (19%). Dotyczy więc przedsiębiorców rozliczających się za pomocą PIT-36 oraz PIT-36L.

Przedsiębiorca powinien pamiętać, iż każda księga podatkowa dla celów PIT/B uznawana jest za działalność odrębną.

W załączniku podaje się m.in. informacje dotyczące: indywidualnie prowadzonej działalności gospodarczej, spółki cywilnej/osobowej (jeśli podatnik jest w niej wspólnikiem) oraz wartości i kosztów z tytułu tych działalności (zgodnie z danymi z ksiąg podatkowych podmiotów).

Jeżeli przedsiębiorca rozlicza się razem z małżonkiem, to załącznik musi złożyć oddzielnie (osobno). Jeśli oboje są przedsiębiorcami – podobnie każde z nich powinno złożyć załącznik PIT-B oddzielnie.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!