formularz pit/b

PIT-B (PRZEDSIĘBIORCY)

formularz pit/bPIT-B – informacja o wysokości dochodu lub straty z pozarolniczej działalności gospodarczej.

To załącznik, z którego korzystają jedynie przedsiębiorcy: – rozliczający się na zasadach ogólnych; – rozliczający się za pomocą podatku liniowego (19%). Dotyczy więc przedsiębiorców rozliczających się za pomocą PIT-36 oraz PIT-36L.

Przedsiębiorca powinien pamiętać, iż każda księga podatkowa dla celów PIT/B uznawana jest za działalność odrębną.

W załączniku podaje się m.in. informacje dotyczące: indywidualnie prowadzonej działalności gospodarczej, spółki cywilnej/osobowej (jeśli podatnik jest w niej wspólnikiem) oraz wartości i kosztów z tytułu tych działalności (zgodnie z danymi z ksiąg podatkowych podmiotów).

Jeżeli przedsiębiorca rozlicza się razem z małżonkiem, to załącznik musi złożyć oddzielnie (osobno). Jeśli oboje są przedsiębiorcami – podobnie każde z nich powinno złożyć załącznik PIT-B oddzielnie.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2024)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!