Rozliczenie PIT za pomocą programu online

Rozliczenie PIT za pomocą programu online

Termin złożenia deklaracji podatkowej za rok 2020 mija 30 kwietnia 2021. Jeżeli borykamy się z problemem jakim jest poprawne wypełnienie PIT, to warto skorzystać z ogólnodostępnych programów online. Pozwalają one na sprawne policzenie należnego podatku.

Decydując się na takie rozwiązanie warto wybrać zaufany program. Na co trzeba zwrócić uwagę? Między innymi na to, czy wybrany przez nas program do rozliczania PIT jest stworzony w oparciu o aktualne druki Ministerstwa Finansów. Składanie deklaracji na nieprawidłowym druku jest jednym z najczęściej popełnianych błędów. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas kreator deklaracji jest łatwy w obsłudze i intuicyjny.

Swój e-PIT możemy rozliczyć także za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego. Żeby skorzystać z tej możliwości musimy wybrać sposób logowania do e-urzędu. Możemy to zrobić za pomocą login.gov.pl, przez aplikację mObywatel lub za pośrednictwem naszych danych podatkowych. W tej sytuacji potrzebny nam będzie PESEL lub NIP oraz kwota naszych przychodów.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!