Rozliczenie PIT 2020 - najważniejsze terminy

Rozliczenie PIT 2020 – najważniejsze terminy w 2021

Terminowe złożenie deklaracji podatkowej to jeden z najważniejszych obowiązków, o jakich musimy pamiętać. Warto nie zostawiać sprawy na ostatnią chwilę i wcześniej uporać się z rozliczeniem PIT.

Dla większości z nas ostateczny termin złożenia deklaracji podatkowej to 30 kwietnia 2021. Dotyczy to osób rozliczających się za pośrednictwem PIT-37 (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieła, emerytura, renta), PIT-36 (działalność gospodarcza opodatkowana na zasadach ogólnych), PIT-36L (działalność gospodarcza odpodatkowana liniowo), PIT-38 (zbycie kapitałów pieniężnych, np. papierów wartościowych, udziałów w spółkach) i PIT-39 (zbycie m.in. nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego).

Konsekwencją nieterminowego złożenia deklaracji podatkowej może być konieczność zapłaty odsetek za zwłokę. Musimy się również liczyć z brakiem możliwości rozliczenia się wraz z małżonkiem, co często jest bardziej korzystne. Składając deklarację po 30 kwietnia nie będziemy mogli przekazać 1,5% podatku dla wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!