Rozliczenie PIT 2020 - najważniejsze terminy

Rozliczenie PIT 2020 – najważniejsze terminy w 2021

Terminowe złożenie deklaracji podatkowej to jeden z najważniejszych obowiązków, o jakich musimy pamiętać. Warto nie zostawiać sprawy na ostatnią chwilę i wcześniej uporać się z rozliczeniem PIT.

Dla większości z nas ostateczny termin złożenia deklaracji podatkowej to 30 kwietnia 2021. Dotyczy to osób rozliczających się za pośrednictwem PIT-37 (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieła, emerytura, renta), PIT-36 (działalność gospodarcza opodatkowana na zasadach ogólnych), PIT-36L (działalność gospodarcza odpodatkowana liniowo), PIT-38 (zbycie kapitałów pieniężnych, np. papierów wartościowych, udziałów w spółkach) i PIT-39 (zbycie m.in. nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego).

Konsekwencją nieterminowego złożenia deklaracji podatkowej może być konieczność zapłaty odsetek za zwłokę. Musimy się również liczyć z brakiem możliwości rozliczenia się wraz z małżonkiem, co często jest bardziej korzystne. Składając deklarację po 30 kwietnia nie będziemy mogli przekazać 1% podatku dla wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!