Ulga na Internet 2020

Ulga na Internet w 2020

W rozliczeniach podatkowych PIT za 2020 rok wciąż istnieje ulga na Internet. By z niej skorzystać trzeba jednak spełnić szereg wymogów. Ulga przysługuje osobie opłacającej Internet, osobie, która podpisała umowę na zakup usług internetowych lub figurującej na dowodach opłaty rachunków. Warto upewnić się, że na rachunku znajduje się wyszczególniona kwota dostawy Internetu, szczególnie jeśli podatnik opłaca Internet z innymi usługami, np. telefonem lub telewizją. W ramach ulgi nie można odliczyć wydatków poniesiony w związku z naprawą, modernizacją lub obsługą techniczną łącza.

Kwota odliczenia wynosi maksymalnie 760 złotych na osobę. Podatnik powinien podać dokładną sumę wydatków, jeśli poniesione koszty są niższe..

Z ulgi mogą skorzystać tylko ci, którzy robią to po raz pierwszy, lub skorzystali z niej w zeszłym roku. Jest ona bowiem możliwa do wykorzystania tylko przez dwa, następująco po sobie lata.

Dokumentami niezbędnymi do skorzystania z ulgi na Internet są kopie faktur, które wyszczególniają poniesione koszty i dane opłacającego je podatnika.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!