Jak rozliczyć PIT z niepracującą żoną?

małżeństwoSytuacja, w której Ty pracujesz, a Twoja żona nie, jest korzystną sytuacją do wspólnego rozliczenia deklaracji PIT. Aby skorzystać z tej możliwości, nie musicie wypełniać żadnego dodatkowego formularza. Wystarczy w deklaracji PIT-37 w sekcji “wybór sposobu opodatkowania” zaznaczyć kwadrat 2. Należy również wpisać pesel żony w górnym rogu formularza. W dalszych częściach wpisujemy dane osobowe swoje i żony oraz informacje o dochodach, swoich i żony. Jeżeli żona nie pracowała i nie uzyskiwała żadnych dochodów, w sekcji o jej dochodach, w wierszu “razem” należy po prostu wpisać zera.

Szczegółowe informacje o tym jak wypełnić PIT-37 znajdziesz w artykule “jak krok po kroku rozliczyć PIT-37“. Zachęcamy też do skorzystania z naszego programu, który w prosty i intuicyjny sposób przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki rozliczenia PITu online.

U osób, które mają działalność gospodarczą i wypełniają PIT-36 sytuacja jest analogiczna. Należy zaznaczyć odpowiednie pole w sekcji “wybór sposobu opodatkowania” a następnie wypełnić sekcje przeznaczone dla podatnika oraz sekcje przeznaczone dla żony. PIT-36 również możesz wypełnić z pomocą naszego programu.

Obejrzyj film przedstawiający jak rozliczyć PIT z żoną:

pobierz program do rozliczenia pit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.