małżeństwo

Jak rozliczyć PIT z niepracującą żoną?

małżeństwoSytuacja, w której Ty pracujesz, a Twoja żona nie, jest korzystną sytuacją do wspólnego rozliczenia deklaracji PIT. Aby skorzystać z tej możliwości, nie musicie wypełniać żadnego dodatkowego formularza. Wystarczy w deklaracji PIT-37 w sekcji „wybór sposobu opodatkowania” zaznaczyć kwadrat 2. Należy również wpisać pesel żony w górnym rogu formularza. W dalszych częściach wpisujemy dane osobowe swoje i żony oraz informacje o dochodach, swoich i żony. Jeżeli żona nie pracowała i nie uzyskiwała żadnych dochodów, w sekcji o jej dochodach, w wierszu „razem” należy po prostu wpisać zera.

Szczegółowe informacje o tym jak wypełnić PIT-37 znajdziesz w artykule „jak krok po kroku rozliczyć PIT-37„. Zachęcamy też do skorzystania z naszego programu, który w prosty i intuicyjny sposób przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki rozliczenia PITu online.

U osób, które mają działalność gospodarczą i wypełniają PIT-36 sytuacja jest analogiczna. Należy zaznaczyć odpowiednie pole w sekcji „wybór sposobu opodatkowania” a następnie wypełnić sekcje przeznaczone dla podatnika oraz sekcje przeznaczone dla żony. PIT-36 również możesz wypełnić z pomocą naszego programu.

Obejrzyj film przedstawiający jak rozliczyć PIT z żoną:

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!