pokój w mieszkaniu

PIT – Ulga meldunkowa

pokój w mieszkaniuUlga meldunkowa pozwalała na uniknięcie podatku dochodowego koniecznego do zapłaty w przypadku sprzedania nieruchomości w ciągu 5 lat od jej nabycia lub wybudowania. Podatku nie płaciły osoby, które przed sprzedażą nieruchomości, były w niej zameldowane co najmniej przez jeden rok.

Piszemy jednak w czasie przeszłym, ponieważ ulga meldunkowa już nie obowiązuje. Dotyczyła sprzedaży nieruchomości nabytych lub wybudowanych w okresie od 1 stycznia 2007 r. do końca 2008 r. i została zlikwidowana w 2009 roku. Zastąpiła ją nowa ulga mieszkaniowa, która również pozwala na uniknięcie tego podatku, ale na trochę innych zasadach niż ulga meldunkowa.

Zachęcamy do zapoznania się z przepisami dotyczącymi ulgi mieszkaniowej.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!